Cechy idealnego agenta nieruchomości

Cechy idealnego agenta nieruchomości

Rynek nieruchomości jest rynkiem niezwykle dynamicznym. Osoba, która potrafi się na nim odnaleźć może okazać się dla przeciętnego Kowalskiego nieocenioną pomocą, w sytuacji, gdy chce on kupić, sprzedać czy korzystnie wynająć nieruchomość. Idealny pośrednik w obrocie nieruchomościami, bo o nim mowa, powinien posiadać kilka niezbędnych cech i wyróżniać się określonymi kompetencjami.

Agent idealny, czyli jaki?

Profesjonalizm agenta nieruchomości w znacznej mierze opiera się na zrozumieniu potrzeb klientów. Wyobraźmy sobie sytuację, w której poszukujemy małego jednopokojowego mieszkania z kuchnią na pierwszym piętrze, a pośrednik usiłuje przekonać nas do czteropokojowego apartamentu na górnych piętrach wieżowca. Ma takich mieszkań wiele w swojej ofercie, więc na siłę próbuje znaleźć na nie amatorów. Każdy klient ma swoje własne preferencje i oczekiwania. Rolą pośrednika jest takie przygotowanie oferty, aby trafiała ona idealnie w potrzeby klientów. To oferta ma być dostosowywana do klienta, a nie na odwrót.

W tym zawodzie liczy się również doskonała znajomość rynku. Tylko ona pozwala umiejętnie doradzać klientom. Agent powinien orientować się, które oferty na rynku są najlepsze. Wymaga się, zatem od niego ogromnego zaangażowania. Klienci oczekują też, że pośrednik w obrocie nieruchomościami będzie z nimi w stałym kontakcie. Dyspozycyjność agenta jest, zatem jedną z kluczowych kwestii.

Poszukiwanie idealnego agenta

Skoro już wiemy, że idealni agenci nieruchomości istnieją, w jaki sposób ich znaleźć? Z pomocą przychodzi nam Internet. To w sieci najczęściej dzielimy się opiniami i komentarzami na temat produktów i usług. Skorzystajmy, zatem z ogromnego źródła wiedzy, jakim są branżowe portale i fora internetowe. Poszukajmy profili społecznościowych czy dedykowanych stron pośredników. Tam, oprócz danych kontaktowych, zdjęcia i opisu działalności, znajdziemy również opinie klientów. Możemy w ten sposób sprawdzić wiarygodność i doświadczenie agenta.

Bardzo pomocny może okazać się portal www.iHouse.pl z wbudowaną wyszukiwarką agentów. Ranking wyszukiwarki uwzględnia oceny przyznawane przez klientów. Ocenie podlegają między innymi posiadana wiedza branżowa, zdolności negocjacyjne czy szybkość reakcji na pytania i wątpliwości klientów. To doskonałe narzędzie dla wszystkich, którzy chcą znaleźć profesjonalnego pośrednika nieruchomości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *