Czego dowiesz się na kursie kosmetycznym?

Czego dowiesz się na kursie kosmetycznym?

Powiatowe Urzędy Pracy mają ciekawą ofertę dla osób bezrobotnych. W ofercie Urzędu Pracy jest wiele kursów, m.in. kursy kosmetyczne. Wszelkie kursy są finansowane przez Urząd Pracy. Jest to wspaniała okazja do tego, by nabyć nowe umiejętności lub, by się przekwalifikować. Szkolenia prowadzi zespół specjalistów. Jeśli mamy status bezrobotnego warto zapytać o takie szkolenia we właściwym dla nas Powiatowym Urzędzie Pracy. Są różne kursy, które oferują szkolenia w różnej cenie. Możemy zapisać się na kurs weekendowy albo jednodniowy. Przeważnie szkolenie składa się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej oraz kończy się uzyskaniem zaświadczenia o uzyskaniu szkolenia i dyplomu w języku polskim i angielskim.

Kursy kosmetyczne- czego można się nauczyć i jak wygląda szkolenie

W ramach kursów kosmetycznych można odbyć kurs makijażu lub kurs makijażu permanentnego. Na części teoretycznej można się dowiedzieć, jaka jest historia makijażu, poznać rodzaje kształtu twarzy, dowiedzieć się, jakie są zasady makijażu profesjonalnego, jakich akcesoriów potrzebujemy do wykonania makijażu, a także jak krok po kroku wykonać makijaż. W części praktycznej będziemy musieli samodzielnie przygotować stanowisko pracy, dobrać odpowiedni zestaw kosmetyków i akcesoriów do wykonania makijażu, wykonać analizę kolorystyczną modelki, określi kształt twarzy i oczu modelki, a także wykonać na modelce profesjonalny makijaż. Jeśli chodzi o kurs makijażu permanentnego to tutaj również kurs jest podzielony na dwie części: teoretyczną i praktyczną. I podobnie jak w przypadku makijażu profesjonalnego na części teoretycznej poznajemy historię makijażu permanentnego, dowiadujemy się, jaki jest cel zabiegu, a także dowiadujemy się tego, jakie wymogi sanitarne musi spełniać nasz gabinet. Na części praktycznej odbywają się ćwiczenia makijażu permanentnego. Makijaż ten wykonuje się na specjalnych tekturach.
Po odbyciu szkolenia będziemy posiadać podstawową wiedzę o wybranych zabiegach kosmetycznych. Niekiedy po zakończeniu szkolenia nadal można liczyć na wsparcie merytoryczne ze strony szkoleniowców. Jeśli mamy możliwość skorzystania ze szkolenia, to warto skorzystać!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *