Dopasowujemy auto na akumulator do wieku dziecka

Dopasowujemy auto na akumulator do wieku dziecka

Elektryczne auta dla dzieci to upragniona zabawka wszystkich maluchów. Od kiedy pojazdy pojawiły się na rynku, nasze pociechy śnią o przejażdżce swoim własnym autkiem. Dzieci bardzo chcą doświadczyć prawdziwej jazdy oraz usiąść za kierownicą pięknego BMW X6 czy Audi R8. Takie auto na akumulator to świetny prezent dla brzdąca. Nic dziwnego zatem, że popularność tego rodzaju samochodów nie słabnie, a modeli ciągle przybywa i są coraz piękniejsze.

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem takiego pojazdu dla swojej pociechy, musisz pamiętać o tym, aby dostosować jego konstrukcję do wieku dziecka. Wynika to z tego, że samochód dla 2-latka nie nada się dla 5-latka i odwrotnie. Przed kupnem elektrycznego auta dla dziecka należy wziąć pod uwagę wagę, wiek oraz wzrost malucha. Odpowiednio dobrany pojazd zagwarantuje bezpieczeństwo oraz to, że maluch z radością będzie jeździł swoimi nowymi czterema kółkami. W sklepie https://zabawki-gry.pl/Samochody-na-akumulator,c,7 znajdziemy odpowiedni samochód.

Samochód na akumulator dla 2-latka

Większość aut elektrycznych dla dzieci przeznaczona jest dla tych od 3 roku życia. Na rynku są jednak pojazdy dla młodszych dzieci. Dla 2-latka idealnie sprawdzi się nieco mniejszy pojazd z odpowiednio wyprofilowanymi siedzeniami. Takie auto nie powinno rozpędzać się do zawrotnych prędkości, a maluch powinien być w stanie nad nim zapanować.

Samochód na akumulator dla 4-latka

Czterolatkom możemy sprawić nieco większy pojazd, który będzie również szybszy. Pamiętajmy jednak, żeby zwracać uwagę na maksymalną ładowność auta oraz jego gabaryty. Dzieci w wieku 4 lat lepiej orientują się w technice jeżdżenia, jednak auto wciąż nie powinno rozpędzać się do dużych prędkości. Mając to na uwadze najlepiej zdecydować się na auto z jednym silnikiem, który napędza jedynie tylną oś.

Samochód na akumulator dla 5-latka

5-latkowie oczekują od elektrycznego auta nieco większych możliwości niż ich młodsi bracia lub siostry. Wybierając pojazd, możemy zdecydować się na dwa mniejsze silniki elektryczne, z których jeden będzie napędzał przednie koła, a drugi tylne.

Samochód na akumulator dla 6-latka

Dzieciom w wieku 6 lat przypadną do gustu trochę mocniejsze pojazdy. Dwa duże silniki elektryczne, oryginalny wygląd pojazdu oraz spora moc, pozwalająca rozpędzać się nawet do 10 km/h, z pewnością sprawi maluchom mnóstwo frajdy. W tego rodzaju samochodach dla starszych dzieci często pojawiają się już skrzynie biegów i konieczne pasy bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *