Fotografia reklamowa dla małych firm- ile to kosztuje?

Fotografia reklamowa dla małych firm- ile to kosztuje?

Fotografia reklamowa to bardzo ważny element komunikacji w internecie. Odpowiednie zdjęcia mogą mieć bezpośredni wpływ na wyniki sprzedażowe. Ludzie są wzrokowcami, pierwszą rzeczą, na którą zwracają uwagę, są zdjęcia. I właśnie dlatego muszą być one dobrej jakości. Dobre zdjęcie jest warte więcej niż 1000 słów napisanych przez świetnego copywritera.

Po pierwsze: koncepcja

Jeśli mamy w planach wykonanie profesjonalnej sesji zdjęciowej, trzeba przemyśleć koncepcję zdjęć. Musimy się zastanowić jakie wartości chcemy przekazać, z jakimi emocjami chcemy się najbardziej kojarzyć? Oprócz tego będziemy musieli poświęcić chwilę czasu na analizę grupy docelowej. Musimy wiedzieć co robią nasi klienci, gdzie mieszkają, w jaki sposób spędzają swój czas i wiele wiele innych rzeczy. Im więcej będziemy wiedzieć o naszych klientach, tym lepszą koncepcję będziemy mogli zaproponować. W zdjęciach koniecznie trzeba się skupić na tym, by operować emocjami. Wszystko zależy od tego co reklamujemy. Jeśli reklamujemy cukiernię z wieloletnią tradycją zdjęcia powinny kojarzyć się z słodyczą, nawiązywać do dziecięcych marzeń. Jeśli chcemy stworzyć zdjęcia dla agencji ubezpieczeniowej to tutaj powinniśmy pokazać na zdjęciach profesjonalizm, bezpieczeństwo. Jeśli mamy już opracowaną koncepcję to powinniśmy omówić ją z wybranym fotografem. Co jeszcze ma ogromne znaczenie na planie sesji reklamowej? Z pewnością kolory. Każdy kolor niesie za sobą jakąś treść, która jest odczytywana w różny sposób w różnych kulturach. Przyjrzyjmy się na przykład kolorowi niebieskiemu. Jest on kojarzony ze stabilizacją, bezpieczeństwem. Kolor różowy na przykład to kolor beztroski, radości i optymizmu. Czerwień jest kolorem, który kojarzy się z miłością.

Fotografia reklamowa- rodzaje zdjęć

Jakie zdjęcia wyróżniamy w fotografii reklamowej? Najczęściej dzielimy ją na dwa rodzaje: fotografia produktowa i fotografia wizerunkowa. Na pewno warto przede wszystkim skupić się na znalezieniu odpowiedniego fotografa. Tylko profesjonalny fotograf będzie w stanie wykonać profesjonalne zdjęcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *