Jak dobrać odpowiednie krzesło do wykonywanej pracy?

Jak dobrać odpowiednie krzesło do wykonywanej pracy?

Odpowiednie krzesło to podstawa w pracy biurowej. Odpowiednie krzesło powinni mieć nasze dzieci w domu, ponieważ w ciągu roku szkolnego spędzają przy biurku wiele czasu na nauce. Kiedy krzesło jest niewygodne albo niedostosowane do potrzeb naszych czy dziecka to nie dość, że nie będziemy się mogli na nim odpowiednio ułożyć to jeszcze zaczniemy odczuwać nieprzyjemne dolegliwości jak bóle pleców czy karku.

Krzesło powinno być dobierane w zależności od rodzaju i charakteru wykonywanej pracy. Jeśli pracujemy na stanowisku, w którym praca jest wykonywana w sposób ciągły np. wprowadzanie danych, projektowanie wspomagane komputerowo, to wymagania co do fotela biurowego powinny być dużo większe. Do tego rodzaju prac krzesło powinno być profesjonalne tzn. wyposażone we wszystkie regulacje oraz dwa podłokietniki również z funkcją regulowania wysokości. Jeśli na danej funkcji praca wykonywana jest w charakterze dorywczym, gdzie nie przebywamy przed komputerem ośmiu godzin dziennie, to krzesło nie musi spełniać wszystkich norm, wystarczy by spełniało podstawowe parametry ergonomiczne, nie musi mieć np. regulacji głębokości siedziska ani regulacji pochylenia siedziska.

Zadbajmy o to byśmy w pracy czy w domu mieli wygodne krzesło, dzięki którym będzie nam wygodnie i będziemy się dobrze czuć. Unikniemy wówczas bólu pleców czy karku. A nasze dzieci siedząc wygodnie na krześle przy biurku, nie będą się wiercić tylko skupią się na nauce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *