Jak działają serwisy klimatyzacji samochodowej w Krakowie?

Jak działają serwisy klimatyzacji samochodowej w Krakowie?

Układ klimatyzacji samochodowej pracuje dzięki czynnikowi chłodzącemu. Jest wprowadzany w ruch pracą sprężarki klimatyzacji, czyli kompresora. Sprężarka jest napędzana przez pasek wieloklinowy, przenoszący napęd z koła pasowego na wale korbowym. W samochodach elektrycznych sprężarkę napędza własny silnik elektryczny. Czynnik chłodzący zaś to mieszanina gazów. Wraz z nią krąży też niewielka ilość oleju mineralnego, przeznaczonego do smarowania sprężarki. Serwisy klimatyzacji samochodowej w Krakowie mają zapewnić wymianę i sprawnie działającą klimatyzację. Stają się coraz bardziej popularne i chętnie korzysta z nich więcej osób.

Wejdź i dowiedź się więcej o serwisach klimatyzacji w Krakowie!

Jaka cena w serwisie klimatyzacji samochodowej w Krakowie?

Zanim się dokona jakiegokolwiek czyszczenia, warto, jest najpierw podjechać do stacji kontroli pojazdów. Koszty przeglądu i serwisu klimatyzacji samochodowej w Krakowie są bardzo zróżnicowane. Cena takiej usługi zależy przede wszystkim od ilości czynnika roboczego. To on niezbędny jest do uzupełnienia układu. Na ostateczne koszty wpływa to, czy konieczna będzie wymiana filtra kabinowego, czy też nie. Inna cena również w serwisie klimatyzacji w Krakowie, a inna w niezależnym warsztacie. Nabijanie klimatyzacji w Krakowie wbrew pozorom jest bardzo łatwe. Wystarczy tylko udać się do odpowiedniego serwisu klimatyzacji w Krakowie.

Regularny przegląd i serwis klimatyzacji samochodowej w Krakowie to sposób, aby czuć się w aucie komfortowo. Nawet wtedy, kiedy na zewnątrz są największe upały. Optymalna temperatura ma jednak wpływ nie tylko na komfort jazdy, ale także jej bezpieczeństwo. Odpowiednia temperatura pozwala bowiem zachować koncentrację. Za tym idzie zdolność szybkiej reakcji na sytuację na drodze.

Dlaczego serwisy klimatyzacji w Krakowie?

Serwis klimatyzacji w Krakowie można spotkać na każdym kroku. Zaleca się przeprowadzenie odgrzybiania układu klimatyzacji przynajmniej raz do roku. Zwłaszcza po sezonie zimowym. W okresie od jesieni do zimy, warunki pracy układu klimatyzacji charakteryzują się zwiększonym wpływem wilgotności powietrza. Prowadzi to oczywiście do rozwoju wewnątrz układu klimatyzacji szkodliwych bakterii oraz grzybów. Może to mieć także negatywny wpływ na zdrowie. Serwisy klimatyzacji samochodowej w Krakowie oferują oczyszczanie układu klimatyzacji za pomocą ozonowania. Jest to metoda jak najbardziej skuteczna, ze względu na ogromny potencjał dezynfekcyjny ozonu. Dodatkowo nie powoduje żadnych negatywnych skutków po zakończeniu usługi. Ozon bowiem błyskawicznie ulega rozkładowi. Co więcej, nie pozostawia żadnych śladów ani zapachów. Serwis klimatyzacji samochodowej w Krakowie stosuje ozonowanie jako rutynową metodę oczyszczania układu.

Nowością jest także dezynfekcja klimatyzacji samochodowej w Krakowie metodą tunap. Usługa ta polega na czyszczeniu całego układu klimatyzacji. Szczególnie jest usługą o wiele bardziej skuteczną od klasycznego ozonowania. Ten wyjątkowy efekt osiąga się przede wszystkim dzięki wpuszczeniu sondą specjalnego preparatu czyszczącego. Dzieje się tam pod ciśnieniem wprost do zespołu parownika klimatyzacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *