Porcelanowe licówki – czy warto ?

Porcelanowe licówki – czy warto ?

Licówki na zęby są nowoczesnym sposobem poprawiania estetyki i wyglądu naszego uśmiechu. Materiały te pozwalają korygować wszelkie nierówności, kryją szczeliny i przebarwienia, jednym słowem sprawiają, że nasze zęby prezentują się niemal idealne. Należy jednak zaznaczyć, że koszt wykonania licówek nie należy do najniższych, dlatego wielu z nas zastanawia się, czy warto w nie inwestować. Chcemy też wiedzieć, jak o nie dbać, aby śnieżnobiały uśmiech towarzyszył nam jak najdłużej. Oto kilka rad.

Wciąż dynamicznie rozwijająca się stomatologia estetyczna to dział, zajmujący się walorami estetycznymi naszego uzębienia i poprawianiem uśmiechu. Do stomatologa udają się zatem pacjenci, którzy nie tylko chcą wyleczyć zęby, ale pragną zmienić ich kształt i pozbyć się powstałych przebarwień. Jednym z podstawowych zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej to zakładanie licówek. Tym sposobem możemy odmienić zupełnie kształt oraz kolor zębów, bez konieczności zakładania aparatu ortodontycznego. Od teraz będziemy czuć się pewniej.

Porady dentystyczne

Piękne, równe i białe zęby są atutem, dzięki któremu zyskujemy pewność siebie i komforty osobisty. Jeśli nie jesteśmy zadowoleni z prezencji naszego uśmiechu możemy zdecydować się na licówki. Są to cieniutkie nakładki protetyczne, które po przyklejeniu do licowej (przedniej) części zębów, zmieniają diametralnie ich kształt oraz kolor. Produkowane są z kilku rodzajów materiałów, co przekłada się na ich wytrzymałość oraz wygląd. Do wyboru mamy licówki: akrylowe, kompozytowe, skaleniowe oraz porcelanowe. W powszechnej opinii za najlepsze uchodzą licówki porcelanowe, które są też najdroższe. Każda ma swoje wady i zalety, tak więc w celu dobrania odpowiednich najlepiej wybrać się do gabinetu stomatologicznego, jak Dr Baron, który pomoże nam wybrać najlepszą opcję.

Licówki porcelanowe

Najbardziej pożądane są licówki porcelanowe. To właśnie nimi chwali się większość gwiazd telewizji. Jedną z ich zalet jest trwałość. Licówki porcelanowe wytrzymują nawet ponad 10 lat, podczas gdy inne od 2 do 5. Pamiętajmy przy tym, że wykonanie nakładek to decyzja na całe życie, ponieważ oszlifowany, pozbawiony szkliwa ząb nie może się zregenerować. Z tego powodu lepiej zdecydować się na droższe licówki porcelanowe, ponieważ nie będziemy musieli za kilka lat wracać do gabinetu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *