Numer VIN- czym jest i co nam powie o samochodzie?

Numer VIN- czym jest i co nam powie o samochodzie?

Wiele osób często przy zakupie auta styka się z numerem VIN, jednak niektórzy nie wiedzą co on dokładnie oznacza. Numer VIN to taki PESEL. Każdy samochód ma swój numer VIN i jest on nadawany przez producenta. Jeśli decydujemy się na zakup używanego auta koniecznie musimy sprawdzić, czy numer VIN zamieszczony na aucie jest zgodny z tym, który został wpisany do dowodu rejestracyjnego. Warto wiedzieć, że każdy producent ma swój własny system kodowania poszczególnych pozycji VIN-u.

Gdzie znajduje się numer VIN?

W zależności od modelu auta, numer VIN może być zamieszczony w kilku miejscach na karoserii. Możemy go odszukać w okolicach zatrzasku drzwi. Niektóre samochody mają niestandardowe miejsca, w których znajduje się numer VIN, np. pod dywanikiem pasażera. Numer VIN znajdziemy w książce serwisowej i dowodzie rejestracyjnym. Z numerem VIN jest związana historia pojazdu. Posiadając ten numer, numer rejestracyjny oraz znając datę pierwszej rejestracji, możemy sprawdzić informacje o samochodzie. Dowiemy się m.in. czy pojazd został zgłoszony jako kradziony, dowiemy się jaki ma przebieg, czy jest ubezpieczony, poznamy pojemność i moc silnika.

Kiedy kupujesz używany samochód…

Wszystkie informacje są bardzo ważne dla nas w momencie kiedy zdecydowaliśmy się na zakup używanego samochodu. Znając numer VIN- znamy przeszłość potencjalnego auta, które chcemy kupić. Czasami jednak nie czujemy się na siłach by ocenić czy używane auto warto kupić. Wtedy warto poprosić o pomoc specjalistów, którzy zajmują się sprawdzaniem aut przed zakupem. Warto zatem zajrzeć tutaj http://mobilekspert.pl i mieć pewność, że samochód, który zamierzamy kupić nie ma ukrytych wad. Fachowcy wykonają szczegółowe oględziny całego samochodu, m.in. zostanie sprawdzone podwozie w warsztacie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *